10 Nisan 2020 Cuma

Çam Kereste Boyama İpuçları

Radiata çam kereste, güzel bir tahıl ve dokuya sahip yumuşak bir ağaçtır ve hafif hizmet mobilyaları veya hatıra dolapları yapmak için mükemmel bir seçimdir. Bununla birlikte, diğer çam ağaçlarının türleri gibi, boyama veya boyama sırasında en iyi sonucu elde etmek zor olabilir.

Radiata çamını doğal haliyle net bir kaplama ile kullanmayacaksanız (en iyi sonuçlar ve ahşabın doğal görünümünü korumak için önerilir), ahşabı düzgün bir şekilde hazırlamanız ve elde etmek için bazı ipuçlarını takip etmeniz gerekecektir. en iyi sonuç. Bu amaçla, Radiata çamında mükemmel boya veya leke elde etmenize yardımcı olacak birkaç yararlı ipucu.

1. Ahşap Yüzey Ön İşlem
Boyamadan önce, ahşabın gözeneklerini reçine içindeki ahşabın gözeneklerini açmaya yardımcı olması için her zaman ahşabın yüzeyini her zaman tedavi etmelisiniz (çoğu çam fıstığı türünde bulunan sap dolu çizgiler). Yumuşak bir bez kullanın ve benzol veya alkolle nemlendirin ve tüm yüzeyi yavaşça silin. Ardından, boyamaya başlamadan önce sıvının ahşapta yaklaşık 30 dakika ila bir saat bekletin.

2. Boyama önce çizikler veya ezik tedavi
Radiata çamında hasar varsa, boyamaya başlamadan önce işaretleri doldurup mühürlemelisiniz. Çentiklerde veya çiziklerde yüksek kaliteli bir ahşap dolgu maddesi kullanabilir ve ardından ahşabı düzgün bir şekilde bitirmek için yüksek zımpara kağıdı kullanabilirsiniz. Lekeleri tamamen gizlemek için bu işlemi birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir. Bununla birlikte, boyamadan önce hasarla çalışmak çok daha temiz ve daha profesyonel bir boya veya leke uygulamasına neden olacaktır.

3. Yağ Bazlı Emaye Boyalar Tedavi Edilebilir
Çam ağacını yağ bazlı bir emaye boya ile boyayacaksanız, boyaya keten tohumu yağı ve terebentin karışımı uygulamanız gerekir. Üç parça terebentin için yaklaşık dördüncü keten tohumu yağı olan bir çözüm oluşturun. Ardından, boyayı yaklaşık üç kısım boya ve bir kısım keten tohumu / terebentin karışımı olacak şekilde seyreltin. Bu, ahşap ve ilk boya katı arasında çok daha iyi bir bağ oluşmasına yardımcı olacaktır.

4. En İyi Sonuçlar için Koyu Boya Leke Renklerini Kullanın
Diğer herhangi bir çam ağacı gibi, Radiata çamı doğal durumunda en iyi görünür. Bununla birlikte, farklı bir jotun dış cephe boya uygulamaları ile boyamanız veya lekelemeniz gerekiyorsa, daha koyu boyalar ve lekeler seçmelisiniz. Orijinal ahşap tanesinin koyu sarı tonu nedeniyle, beyaz veya diğer açık renklerle iyi sonuçlar almak çok zordur. Ceviz veya kiraz gibi koyu lekeler çam ağacına oldukça kolay uygulanabilir ve çok daha iyi bir ürün verir.

5. boyama önce knot tedavi
Herhangi bir çam ağacındaki düğümler zamanla çok fazla yüzey boyasını emebilir ve düğümün bulunduğu alanda ahşabın koyulaşmasına neden olabilir. Bu nedenle, boya uygulamadan önce Radiata çamındaki düğümleri tedavi etmelisiniz. Eski bir bez parçası alın ve düğümleri yarım keten tohumu yağı / terebentin çözeltisi ile kaplayın ve silin. Çözeltinin bir gece boyunca emilmesini ve kurumasını bekleyin. Bu, ahşap boyanmış veya lekelendikten sonra düğümün kanamasını ve çok karanlık olmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder