10 Nisan 2020 Cuma

Boya İçin Oda Hazırlama İpuçları

Yorgun bir odayı ladinlemenin birçok yolu vardır, ancak çok azı yeni bir boya tabakası kadar düşük maliyetli ve yüksek etkiye sahiptir. Yeni bir boya tabakası herhangi bir odaya harikalar yaratabilir ve yeni bir renk sıçraması eklemek odanın tüm görünümünü ve hissini dönüştürebilir. Bununla birlikte, bir odayı düzgün şekilde boyamak için, vaktinden önce hazırlamak ve başlamadan önce ihtiyaç duyulacak malzeme ve malzemeleri toplamak önemlidir.

Boyama için bir oda hazırlamaya ilişkin adımlar şunları içerir:

Odadan mümkün olduğunca fazla mobilya alın ve kalan mobilyaları odanın ortasına taşıyın. Kalan mobilyaları bir damla bezle örtün ve tüm kalıplar, kapılar ve pencerelerin etrafında çıkarılabilir maskeleme bandı kullanın. Zeminleri korumak için damla bez kullanın.

Duman dedektörünü plastik bir torba ile örtün ve zımparalamaya ve boyamaya hazırlanmak için herhangi bir ısıtma veya klimayı kapatın.

Gevşek veya pullanan boyaları zımpara kağıdı veya boya sıyırıcı kullanarak kazıyın veya zımparalayın. Gerekirse çıplak yüzeye kadar kazıyın.

Herhangi bir çivi veya vida deliğini kaliteli bir spackling bileşiği ile doldurmak için macun bıçağı kullanın. Herhangi bir çatlağı doldurmayı doldurun.

Ahşap işleri ciddi şekilde hasar görürse, araba gövdelerinde kullanılan dolgu gibi epoksi dolgu uygulamak gerekebilir.

Kalan kir veya gresi temizlemek için tüm yüzeyleri iyice yıkayın.

Tüm yüzeyleri suyla iyice durulayın ve devam etmeden önce kurumasını bekleyin.

Boyanacak odaya giden gücü kapatın ve odadaki tüm elektrikli armatürlerden, prizlerden ve anahtarlardan kapak plakalarını çıkarın. Çıkışların üzerine iç cephe boya işçilik fiyatları gibi küçük bir parça maskeleme bandı koyun ve boyanın onlara yapışmasını önlemek için kolları değiştirin.

Kapak plakalarını herhangi bir ışık fikstüründen gevşetin ve çıkarın ve plastik bir torba ile çıkarılamayan tüm fikstürleri kapatın.

Tüm ısıtma ve klima havalandırma kapaklarını çıkarın ve boyamaya hazırsınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder