15 Mart 2020 Pazar

Selüloz İzolasyonun Artıları ve Eksileri

Selüloz yalıtım, diğer yalıtım formlarına kıyasla en yüksek miktarda geri dönüştürülmüş içeriğe sahiptir. Malzeme, genellikle geri dönüştürülmüş atık gazetesinden elde edilen% 75-85 geri dönüştürülmüş kağıt elyafından oluşur. Kalan% 15'lik kısım borik asit ve amonyum sülfat gibi yanmayı geciktirici maddelerden oluşmaktadır. Buna karşılık, fiberglas yaklaşık% 50 geri dönüştürülmüş içeriğe sahiptir.

Selüloz yalıtımı sadece gevşek dolgu olarak mevcuttur ve sadece üfleme yöntemi kullanılarak uygulanabilir. Üstün ses geçirmezlik özellikleri ve ömür boyu garanti dahil olmak üzere fiberglas muadili üzerinde birçok avantaja sahiptir. Peki selüloz yalıtımının artıları ve eksileri tam olarak nedir? Öğrenmenin zamanı geldi ...

Selüloz İzolasyonun Artıları
Selüloz yalıtımının artılarını ve eksilerini listelerken, pozitiflerden başlamanın en iyisi olduğunu düşündük. Aşağıda, selüloz yalıtımının ideal olmasının en önemli dört nedenini bulacaksınız:

Çevre Dostu - Yukarıda belirtildiği gibi, bu yalıtım seçimi geri dönüştürülmüş kağıttan yapılmıştır ve kitlelerin tüketici sonrası kağıt kitlelerinin üzerine iyi bir şekilde kullanılmasına yardımcı olur. Bu, bir problemi çözerken bir problemi ortadan kaldırır - mükemmel bir uyum! Gazetenin yalıtıma dönüştürülmesi için bir ağartma işlemi veya mürekkebin çıkarılması gerekmez - bu nedenle kağıdı yalıtıma dönüştürmek için çok az enerji gerekir.

Olağanüstü Performans - Selüloz, özellikle enerji faturalarınızı azaltma söz konusu olduğunda, cam elyafı yalıtımından çok daha iyi bir performans değeri sağlar. Karşılıklarından selüloz seçilerek hava sızdırmazlık seviyeleri% 30'a kadar artırılabilir. Bunu gerçekleştirmek için de yoğunluk gerektirmez.

Yangın Geciktirici - Borik asit malzemeyi ateşe ve küflenmeye karşı dayanıklı hale getirir. Bu aynı zamanda materyali böceklere karşı tatsız hale getirir.

Selüloz yalıtımının eksileri
Tüm yöntemler tamamen tatmin edici değildir ve birçok insan için selüloz yalıtımının dezavantajları vardır. Aşağıda bu dezavantajlara bazı örnekler bulacaksınız:

Kaynaklar Düşük - Borik asit şu anda yetersiz olan kimyasal bordan üretilmektedir. Dünyada bilinen sadece 3 maden bor içerir ve bu, mevcut talep oranını karşılamak için yeterli değildir. Madencilik de dünyanın çevresine zarar veriyor.

Biraz Dağınık - Batt yalıtımının aksine, selüloz düzgün küçük paketler halinde paketlenmez. Gevşek lif parçalarını bir yenileme işlemi sırasında temizlemek ve kontrol etmek zordur. Bu, tahribat yaratmadan selüloz yalıtımı kurmak için büyük miktarda beceri ve yeterlilik gerektirir!

Olası Nem Sorunları - Çatınızda veya bir patlama borusunda kötü bir sızıntı varsa selüloz yalıtımı nemi emebilir. Diğer yalıtım formları yüzeyde nemi tutacaktır, ancak selülozun bu ıslaklığı emdiği bilinmektedir.

Sprey Köpük Çözümü!
İlk değerlendirmeden sonra, özellikle eksilerin ciddi bir güvenlik tehlikesi içerdiğini bilerek, selüloz yalıtımı ile yalıtım fikrinden vazgeçmiş olabilirsiniz. Kanada'dan yol alan ve selülozun tüm avantajlarını, ikincisinin dayattığı endişe verici dezavantajlar olmadan sunan çevre dostu bir alternatif var.

Yeni sistem, bugün piyasada bulunan en sofistike gevşek dolgu yalıtım yöntemlerinden biri olan Sprey Köpük Yalıtım olarak adlandırılmaktadır.

Çok az yalıtım ürünü, kurulumdan hemen sonra aynı seviyede koruma ve maliyet tasarrufu sağlar. Dahası, Home Logic sprey köpük yalıtımı, diğer birçok yalıtım türü gibi zamanla çökmez veya bozulmaz.

Ürün yerine yerleştirildikten sonra başlangıç ​​boyutunun 100 katına kadar genişler. Ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, çok çeşitli uygulamalarda ve en karmaşık binalarda kullanabilirsiniz.

Kurulum uzmanlarımız, yeni yalıtımınızın doğru şekilde takıldığından emin olacak ve günlük yaşamınızda minimum telaşa neden olacaktır. İcynene Sprey Köpüğün takılması güvenlidir ve zararlı veya toksik bileşenler içermez.

Selüloz yalıtımının artıları ve eksileri nelerdir? Home Logic sprey köpük çözeltilerini seçtiğinizde, eksileri yoktur!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder