15 Mart 2020 Pazar

Gazeteyi Yalıtım Malzemesi Olarak Kullanma

Eski gazeteler ve atılan diğer kağıt türleri genellikle 19. yüzyıldan kalma evlerde bir yalıtım şekli olarak kullanılıyordu. Bir zamanlar insanların ıslık rüzgarı uzak tutmaya yardımcı olmak için duvarlara eski gazeteleri doldurmaları yaygın bir uygulamadır.

Bu yöntemin göründüğü kadar arkaik görünmesine rağmen, birçok insan bugün bile iyi bir alternatif olduğunu düşünüyor. Ancak gazeteyi yalıtım olarak kullanmak iyi bir fikir midir? Öğrenmenin zamanı geldi ...

Gazeteyi Yalıtım Olarak Kullanma: Olası Sorunlar
Birincisi, birçok insan gazeteye karşı alerjidir, bu da gazeteyi yalıtım olarak kullanmanın büyük bir dezavantajıdır.

Eski gazete kesinlikle her türlü solunum problemine neden olabilecek en temiz yalıtım malzemesi değildir. Başka bir sorun, bu tür yalıtım için nitelikli montajcılar bulmakta zorluk, çünkü bazıları fikri bile eğlendirmiyor.

Nem Sorunları: Kararlı Bir Nemli Squib
Gazeteyi yalıtım olarak kullanmanın bir diğer önemli sorunu da su tutmasıdır. Duvarda veya çatıda bir sızıntı varsa, yalıtımınız onu emecektir.

Bu, küf ve küfün büyümesi için mükemmel bir ortam yaratır. Ve suyu emdiğinde, yalıtım etkisi önemli ölçüde azalır.

Bu, şimdi ıslak yalıtımın duvarın altına yerleşmediğini varsayar. Şimdi bu sızıntı borusu kalıp barındırıyor, aynı zamanda evinizden ısı kaçmasına izin veriyor. Yalıtım boşluklar oluşmasını önlemek için ıslak olarak monte edilirse, kuruyana kadar beklediğiniz yalıtım etkisine sahip olmaz.

Dün Bir Çok Haber Gerekli!
Gazetenin yalıtkan bir etkisi olsa da, diğer malzemeler kadar iyi bir ısı yalıtım malzemeleri  değildir. Bu yüzden aynı yalıtım etkisini elde etmek için cam elyafı olarak yalıtım olarak en az dörtte bir daha gazeteye ihtiyacınız var.

Bunun nedeni, diğer malzemelerde görülen maksimum R değeri ve yangın direncine sahip olmak için kağıdın yoğun bir şekilde paketlenmesi gerektiğidir.

Selüloz ne olacak?
Selüloz esasen yalıtım olarak kullanılmak üzere parçalanmış ve işlenmiş atık kağıttır. Bu, gazeteyi yalıtım olarak kullanmanın daha modern bir çeşididir. Çoğunlukla kağıt atıklarından yapıldığı için selülozun çevre dostu olduğu doğrudur.

Ancak ham selüloz doğal olarak bir yangın tehlikesi olduğundan, kağıda yangına dayanıklı hale getirmek için çeşitli kimyasallar eklenir.

Burada ele alınmayanlar, yaratabileceği iç mekan hava kalitesi problemleridir. Örneğin, selüloz yalıtımı, amonyum sülfat selüloz salınımları nedeniyle evin etrafında kalıcı bir amonyak kokusu bırakabilir; özellikle ıslakken.

Bu sadece kötü kokmakla kalmıyor; bazı durumlarda astım gibi mevcut alerjileri ağırlaştırabilir. Ağır vakalarda, yalıtım kurulduktan sonra uzun sürer.

Oldukça Düşük Maliyetler
Bu kimyasalların geri dönüştürülmüş kağıda eklenmesinin maliyeti, fiberglastan yeni yalıtım yapma maliyetinden daha ucuzdur; selüloz yalıtımın düşük maliyeti birincil faydalarından biri olarak kabul edilir.

Bununla birlikte, kimyasal madde, gazete bazlı yalıtımın içerebileceği tek şey değildir. Kenevir, saman, mısır koçanı, kot ve pamuk gibi malzemeler içerebilir.

Bu, genellikle ham selüloza eklenen kimyasallara alerjisi olmasa bile birisinin bileşenlerden birine alerjik olma riskini ortaya çıkarır.

Modern Alternatif - Ev Mantığı Sprey Köpük
İzolasyon ararken, inanılmaz bir malzeme yelpazesi var. Mineral yün ve fiberglas gibi geleneksel seçenekler ev alıcıları tarafından çok popülerdir ve avantajlarından da adil bir pay alırlar.

Sonra sprey köpük yalıtımı gibi alternatifleriniz var. Home Logic Spray Foam'ın en büyük avantajlarından biri, VOC'ları serbest bırakmamasıdır. Solunum problemleri olanlar için her şeyden çok daha iyi bir seçenektir.

Home Logic Spray Foam tarafından oluşturulan sıkı hava contası, alerjenleri ve nemi tutan, genellikle küf ve küfü besleyen boşlukları önler. Elemanlara maruz kaldığında performansı da değişmez ve zamanla azalmaz!

En Kolay ve En Etkili Seçenek: Son Karar
Home Logic Sprey Köpük içindeki ana bileşen mükemmel yangın güvenliği sağlar ve elektrik kablolarını etkilemez. Ve iyi bir ses sönümlemesi sağlar.

Yalıtımda gömülü borulara veya elektrik bağlantılarına erişmeniz gerekiyorsa, öğeye erişmek için Ev Mantık Püskürtme Köpüğünü kolayca kesebilirsiniz. Her şey yapıldıktan ve kuruduktan sonra, sadece alanı doldurun ve kapatın.

Bu tip yalıtım köpüğü ile ilgili tek endişe, dışarıdaki öngericilerin sayısıdır; ürünleri o kadar iyi değil. Malzemeyi bilen lisanslı bir yüklenici ile çalıştığınızdan emin olun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder