15 Mart 2020 Pazar

Çatı Isı Kaybı Nasıl Azaltılır

Bir evdeki ısı kaybının% 95'inden fazlasının çatıdan oluştuğu göz önüne alındığında, çatı yalıtımının önemi zarar görmemelidir.

Çatı yalıtımının ısı kaybını nasıl azalttığını ve sprey köpüğün neden genel olarak en uygun maliyetli çözümü sunduğunu keşfediyoruz ...

Çatılara yalıtım eklemek basit, uygun fiyatlı ve ısı transferini azaltmanın en etkili yoludur. Öyleyse neden daha fazla insan yapmıyor?

Belki de cevap yaygın yanılgıların etrafında dönmektedir. Birçok ev sahibi, çatı alanlarındaki geniş çatı izolasyonu ısının yeterli şekilde tutulmasına eşit olduğuna inanıyor, ancak maalesef bu genellikle böyle değil. Eski malzemeler geçmişte etkili bir şekilde çalışmış olabilir, ancak zamanla etkinliklerinden ödün vermezsiniz, bu da gecikme ve sarkmaların kaçınılmaz olarak hava sızıntılarına yol açmasıdır.

Hava kaçakları sadece rahat koşullardan ödün vermekle kalmaz, aynı zamanda yakıt maliyetlerinizden de ödün verir. Gerçekten de, sürekli fiyat artışları ile tüm cephelerde saldırıya uğramak çok kolay.

Tedarikçilerin ücretlendirdiği fiyatı kontrol edemezsiniz, ancak genel olarak enerji kullanımınızı azaltarak ödediğiniz toplam fiyatı kontrol edebilirsiniz. Çatı yalıtımı, bu amaca ulaşmanın en iyi yollarından biridir. Isı üretmek için gereken yakıt miktarı üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir.

Faydaları açıktır - ancak nasıl başlamalısınız?

İlk çağrı portunuz, loftunuzun erişilebilirliğini değerlendirmelidir, çünkü bu, eldeki görev için en uygun yöntemi belirleyecektir.

Erişilebilirliğe biraz daha ayrıntılı bir göz atalım:

Erişilebilir çatı katları, mineral yünü gibi keçe benzeri yalıtım malzemeleri ile yalıtılmıştır. Bu malzeme çoğu ev eşyaları mağazasında mevcuttur.
Erişilemeyen çatıların, bir montajcı tarafından çatıya üflenebilecek gevşek yalıtım malzemesine ihtiyacı vardır.

Tedarikçilerin ücretlendirdiği fiyatı kontrol edemezsiniz, ancak genel olarak enerji kullanımınızı azaltarak ödediğiniz toplam fiyatı kontrol edebilirsiniz. Çatı yalıtımı, bu amaca ulaşmanın en iyi yollarından biridir. Isı üretmek için gereken yakıt miktarı üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir.

Diy Loft Insulation Para Tasarrufu Sağlıyor mu?

Çoğu çatı katına erişilebilir olduğundan, insanlar sadece DIY yöntemlerini kullanarak çatılarını kolayca yalıtabilirler, ancak bu sadece son çare olarak denenmelidir.

Ne arayacaklarını bildikleri ve en iyi sonuçları elde etmek için tüm sızıntıları giderdikleri için deneyimli bir yükleyici kiralamak çok daha iyidir. Bir kendin yap işi başlangıçta daha ucuz olabilir, ancak botched bir girişimi düzeltmek için gereken maliyetler önemlidir.

Hikayenin ahlakı? Lisanslı bir yüklenici seçerek ilk seferinde doğru yapın.

Loft Yalıtımı: Önemli Hususlar

Saygın bir şirket seçmenin en güzel yanı, profesyonel standartlara uymalarıdır. Onlar:

Yalıtım malzemesini çatı katına sıkıştırmaktan kaçının, çünkü bunun daha az etkili olmasını sağlarlar.
Hava menfezlerini engellemediklerinden emin olun.
Malzemenin aşırı ısınmasını önlemek için elektrik bağlantı parçalarını açık tutun.
Mineral yün gibi yalıtım malzemeleriyle çalışırken maske ve eldiven gibi koruyucu giysiler kullanın.

Diğer ürünlerin aksine, sprey köpük binanızın nefes almasını sağlar, bu da yoğuşmayı önleyen ve nem, küf ve küflenmeye karşı koruyan yeterli havalandırma sağlar. Sıralama!

Üç çeşit çatı alanı ve nasıl yalıtılır

Kirişli düzenli aralıklarla çatı: Bu tip çatı katını yalıtmak için mineral yün gibi iki kat yalıtım malzemesi yapın. İlk katman kirişler arasında, ikinci katman kirişlerin üzerinde olacaktır.
Düzensiz aralıklı kirişlere sahip çatı: Kirişler arasında yalıtım malzemesi kaybedin. Malzeme granül formunda olmalıdır (örn. Mantar, kağıt, vermikülit veya mineral yün).
Zor erişimli çatı: Erişilemeyen bir çatı yalıtımında sadece üflemeli yalıtım malzemesi kullanılabilir.

Püskürtme Köpüğü Neden Çatı Katlarının Yalıtımı İçin İdeal

Sprey köpük, modern bir yalıtım çözümü sağlamak için en son yalıtım teknolojisini kullanır.

Diğer ürünlerden farklı olarak, binanızın nefes almasını sağlayarak yoğunlaşmayı önleyen ve küf ve küflenmeye karşı koruyan yeterli havalandırma sağlar.

Çoğu çatı katında çok sayıda köşe ve çatlak bulunur, bu da onları geleneksel yollarla izole etmeyi kesinlikle zorlaştırır.

Buna karşılık, sprey köpüğü, orijinal boyutunun 100 katına kadar genişleyerek, ulaşılması en zor yerleri bile kolayca izole etmesini sağlar. Mükemmel!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder