5 Kasım 2019 Salı

Matkap Presli Çelik Delme

Çelik endüstrisinde ticaret yapıyorsanız, matkap pres makinelerinizin en değerli özelliklerden bazıları olma ihtimalleri vardır, çünkü bu mükemmel delikleri yüksek dereceli alaşımlı çelik plakalara bile yerleştirmeyi çok kolaylaştırır. Ancak, iş için yeniyseniz, burada tartışılacak birkaç nokta var.

Mile Mükemmel Bir Şekilde Dik Kalan Masanın Önemi

Kendinize sormanız gereken soru, her bir metal levhadaki deliklerin ne kadar mükemmel olması gerektiğidir? Çoğu durumda, cevap elbette mümkün olduğu kadar% 100 kesinliğe yakındır. Ancak, bu mükemmel dairesel delikleri elde etmek için, masayı iş miline tam olarak yaslanacak şekilde ayarlamanız gerekir. Mükemmel dikey pozisyona ulaşıldığında, masayı bu konumda kalıcı olarak sabitlemek de isteyebilirsiniz.

Güvenlik Hayatidir: Matkap Basın Muhafızlarına Ve Kalkanlarına Yatırım Yapın
Masalar iş miline mükemmel bir pozisyonda yerleştirildikten sonra, bir sonraki adım her makineye bir matkap baskı kalkanı veya güvenlik kalkanı takılarak güvenliği sağlamaktır. Gerekirse sık sık hem kurulumu ve kaldırılması kolaydır, ancak kullanıcıya tamamen aynı koruma sağlarlar. Ek olarak, işçiler delme işlemi sırasında göz kalkanları da giymelidir.

Çelikte Delik Açmak İçin Hızın Ve Uçun Doğru Olduğundan Emin Olun
Her makine genellikle bir grafikle birlikte gelir, ancak endüstri standartları olduğu için bunları çevrimiçi olarak da bulabilirsiniz. Söz konusu kalınlık ve metal için doğru matkap ucunu ve hızını seçmeniz çok, çok önemlidir.

Çelik ve yüksek hız birlikte iyi gitmiyor, o kadar yavaş, özellikle deliğin çapı büyükse ve plaka / levha kalınsa, buraya gitmek için yol yavaş. Daha yüksek bir hıza ayarlamak kazalara neden olabilir ve büyük olasılıkla makineye ve malzemelere zarar verebilir.

Önce motor kilidini serbest bırakarak kemerin gerginliğini değiştirin ve ardından gerginliği buna göre ayarlayın. Neredeyse tüm paslanmaz çelik nedir matkap preslerinde, üst kapağın hemen altında, erişimi kolay bir konumda bulunurlar.

Burada az önce tartıştığımız her şey, işçilerinize de iletilmelidir, çünkü sonuçta matkap pres makinesi ile çalışanlar onlar olacaktır. Herhangi bir fabrika sahibinin veya yöneticinin görmek istediği son şey, sahadaki yaralı bir işçidir, çünkü çok geç olana kadar içinde bulunduğu tehlikeyi bilmiyordu.

Eğitimli çalışanları işe almayı veya sahada eğitim vermeyi düşünmelisiniz. O sırada gereksiz bir masraf gibi görünebilir, ancak eğitimsiz bir işçinin yaralandığı için dava açarsanız, eğitim seansları için ödeme yapmamaya üzüleceksiniz!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder