5 Kasım 2019 Salı

Çelik ve Daha Yeşil Bir Gezegen

Dünya, uzun vadeli inşaatlar, çevre dostu inşaatlar ve geri dönüştürülebilir malzemelerle yavaş yavaş daha fazla ilgileniyor. Olağanüstü iklim değişikliği konusunda uyarıldığımız bir çağda, şirketlerin neden daha çevre dostu malzemeler kullanmaları için inisiyatif aldıklarını ve tedarik zincirlerini mümkün olduğu kadar aktif bir şekilde temizlediklerini görmek kolaydır.

Bu şu soruyu gündeme getiriyor: çelik endüstrisi bu resme nerde uyuyor? Bu kılavuz, çelik endüstrisinin daha çevre dostu bir dünya için mücadeleye nasıl girdiğini göstermek için bazı hızlı bilgiler sunmaya çalışıyor.

Üretim

Belki de çelik endüstrisinin en az çevre dostu kısmı çeliklerin nasıl üretildiğidir. Bildiğiniz gibi, endüstriyel kalitede çelik üretmek - inşaatta veya diğer önemli projeler için kullanılan tip - ısı ve rafine etme işleminde büyük miktarda enerji alır. Bu bir anlamda kaçınılmazdır: Çeliği bu kadar güçlü yapan şeyin bir parçasıdır.

Bununla birlikte, çelik üretiminin yukarı tarafı, bu enerji yatırımının (tabii ki, öncelikle yeşil kaynaklar tarafından üretilebilecek - şu anda kömür bazlı bir tatbikat olsa da) uzun vadeli olmasıdır. Manhattan silüetinin gösterdiği gibi çelik esaslı yapılar yüzyıllarca dayanabilir. Bunu ortalama beton yapınızın kararsız raf ömrü ile karşılaştırın - yaklaşık 80 yıl - ve bu eko-bilinçli malzemeler çağında çeliğin neden hala tercih edilen bir yapı malzemesi olduğunu görmeye yavaşça başlayacaksınız. En son çelik yapılar: ve tekrar kullanmanın ve geri dönüştürmenin enerji, nakit ve gezegene mal olduğu bir çağda - ki bu bir şey için önemlidir.

Geri Dönüşümde Çelik

Metalin harika özelliklerinden biri, kolaylıkla geri dönüştürülebilir olmasıdır: metalinizin geri dönüştürülebilir olmasını sağlamak için tek yapmanız gereken, kirleri eritmek ve damıtmak ve ardından yeni şekiller ve malzemeler yapmaktır.

Bununla birlikte, çelik, aynı zamanda bir bütün olarak geri dönüşüm endüstrisinin ayrılmaz bir parçasıdır. Atıkları sıkıştırmaya yardımcı olan makineler - çelik dikdörtgen profil fiyatlarıbalyalayıcılar ve kompaktörler - Baling Wire Direct gibi yerlerde bulabildiğinizden, balyalama teli gibi sık sık çelikten yapılırlar. Çelik, geri dönüşüm tedarik zincirinin ayrılmaz bir parçası olup, şirketlerin modern iş ortamında atıklarını daha kolay kırmalarını, saklamalarını, taşımalarını ve işlemelerini sağlar.

Çelik Daha Yeşil Yapma

Bu hususlar, çeliğin malzeme endüstrisinin yeşil kralı olduğunu söylemek değildir: çok uzak. Üretim malzemelerinin, enerji harcamalarınızın ve atık üretiminizin, potansiyel müşteriler, müşteriler ve tüketiciler tarafından nasıl derecelendirildiğinin anahtarı olduğu yeni bir çağa uyum sağlamak için süreçlerini yeniden düşünmeleri gerekecektir.

Peki, endüstri nerede gelişebilir? Madenlerin ormanlarla değiştirilmesini sağlamak ve madencilik sürecinin kendisinin olabildiğince çevre dostu olması, başlamak için iyi bir yer. Çelik fabrikaları yeşil enerjilerini - belki de rüzgar türbinlerinin yardımıyla - üretebilirse, bu işlemin enerji verimliliğine içtenlikle yardımcı olacaktır. Ayrıca, sektördeki yöneticilerin şirketleri içinde daha çevreci seçenekleri zorlamak ve zincirleri tedarik etmek için inisiyatif almaları gerekiyor.

Bu kılavuz, çelik endüstrisinin 2019 ve daha sonraki yıllarda daha yeşil bir iş ortamı için mücadelemizde nerede olduğunu göstermektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder