20 Ağustos 2019 Salı

Sürdürülebilirlik ve Çelik

Çeliğin bizi daha sürdürülebilir bir gelecek için yönlendirdiğine inanıyoruz. Yeni binalar için, günlük ev ürünlerinde ve aralarındaki her şeyde bir yapı malzemesi olarak kullanılan çelik, tüketicilere sürdürülebilir ve çevre dostu bir seçenek sunar. Çeliğin sürdürülebilir bir malzeme olarak nasıl popülerlik kazandığını daha iyi anlamak için, uzun ömürlülüğünü, su tüketimini ve kontaminasyonunu, sıvı kesme işlemindeki ilerlemeleri, atık üretimini ve ürünün geri dönüşümünü göz önünde bulundurun.

Çeliğin ömrü
Çelik çok güçlü bir malzemedir ve en iyisi, gücü zamanla azalmaz; çelik ürünler yıllarca sürebilir. Dayanıklılığı alternatiflerle rakipsizdir.

Çeliğin suya etkileri
Su, çelik yapımında ve çelik kesme işlemlerinde, çoğunlukla soğutma işleminde alet ve ekipmanı korumak için kullanılır. Bu işlemlerde kullanılan su kirletici maddelerle temas etse de, bunların çoğu basit filtreleme teknikleriyle giderilebilir. Kirli suyu bir filtreleme işlemi ile çalıştırarak, suyun% 98'ine kadar geri dönüştürülmesini veya yeniden kullanılmasını sağlayabiliyoruz.

Çelik kesme sıvıları
Çevre dostu çelik kesme sıvılarındaki gelişmeler bize sürdürülebilir uygulamalar ve daha iyi performans için daha fazla seçenek sunuyor. Madeni yağ bazlı kesme sıvılarından bitkisel yağ bazlı kesme sıvılarına geçmek, ıpe çelik profil fiyatları takım ömrünü arttırma avantajı ile çevreye yardımcı olabileceğimiz anlamına gelir.

Çelik yapımında atık ve çelik kesme
Cüruf, çelik oluşumundan en bol bulunan atık üründür. Bir kez atık olarak kabul edildiğinde, sürdürülebilirliğe yönelik çabaların artması, bu yan ürünün artık neredeyse tamamen yenilendiği ve çimentoda kullanıldığı anlamına gelir.

Geri dönüşüm çelik
Çeliğin% 100 geri dönüştürülebilir olduğunu biliyor muydunuz? Çelik tipik olarak üç alaşımdan oluşur: nikel, demir ve krom. Bunların hepsi izole edilebilir ve geri dönüştürülebilir veya yeniden kullanılabilir. Aslında, verilen herhangi bir paslanmaz çelik ürünün kendisi yaklaşık% 60 oranında geri dönüştürülmüş malzemelerden oluşur. Çelik, dünyadaki en geri dönüşümlü eşyalardan biridir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder