20 Ağustos 2019 Salı

Polimer Kompozitlere ve Çelik

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi'nin Kurumsal Ortalama Yakıt Ekonomisi (CAFE) standartları, otomobil üreticilerinin otomobil ve hafif kamyonların yakıt ekonomisini 2025 yılına kadar 50 mpg'den fazla artırmalarını gerektirmektedir. Bu hedefe ulaşmayı ummanın bir yolu daha hafif kullanmaktır. yüksek mukavemetli çelik parçalar; bir diğeri, aracın ağırlığını azaltmak için plastik ve polimer kompozit malzemeleri kullanmak ve böylece daha iyi güvenlik ve performans sağlamanın yanı sıra daha iyi yakıt ekonomisi sağlamaktır.

Önceki blog yazısında belirtildiği gibi, Fiberle Güçlendirilmiş Polimer Kompozitleri: ABD Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji Ofisi ABD'nin Hafif Ağır Vurucuları, daha düşük bir maliyetle, fiber takviyeli kompozitlerin (FRP'ler) daha düşük maliyetlerle binek otomobilinin ağırlığı% 50 oranındadır ve performans veya güvenlikten ödün vermeden yakıt verimliliğini yaklaşık% 35 arttırır - bu da Amerikan ailelerinin otomobilin kullanım ömrü boyunca yakıt maliyetlerinde 5.000 $ 'dan fazla tasarruf etmesine yardımcı olur. FRP'ler ayrıca doğal gaz yakıtlı araçlar için yüksek basınçlı tanklar üretmek için kullanılabilir.

Fikir momentum alıyor. Bu yılın Ocak ayında, Enerji Sekreteri Ernest Moniz, fiyatı düşürme ve elektrikli, alternatif yakıt ve konvansiyonel araçların verimliliğini artırma projeleri de dahil olmak üzere temiz enerji araç teknolojilerini finanse etmek için 55 milyon doların üzerinde satış yapılacağını açıkladı. Ele alınan konular hafif malzemelerdir.

ABD DRIVE Ortaklığı tarafından yayınlanan Malzeme Teknik Ekibi (MTT) Yol Haritası, hafif hizmet araçlarında (binek araçları ve hafif kamyonlar dahil) gövde ve şasi gibi yapısal sistemlerin kütlesini% 50 oranında azaltmanın yollarını araştırmak için kuruldu . MTT, teknoloji boşluklarını belirlemeyi, AR-GE hedefleri oluşturmayı ve uygun maliyetli, yüksek performanslı malzemeler kullanarak yüksek hacimli araç üretimine yönelik malzemeler ve üretim teknolojileri için yol haritaları geliştirmeyi planlamaktadır.

Ekibin teknik kapsamı, polimer kompozitler de dahil olmak üzere hafif malzemelerin yaygın olarak kullanılmasını kolaylaştırmak için tasarım, birleştirme, korozyon azaltma, çarpma enerjisi yönetimi, öngörücü ve hesaplama araçları ve bileşen üretim süreçlerindeki gelişmeleri kapsar. Çok çeşitli polimer kompozit bileşimleri olduğu için, siyah sac gibi bu malzemelerin çeliğe oranla araç kütlesini azaltmak için,% 25–30 (cam elyaf sistemleri) ila% 60-70 (karbon elyaf sistemleri) arasında değişen büyük potansiyelleri vardır. Bununla birlikte, MTT belgesine göre, polimer kompozitlerin kitlesel olarak benimsenmesinin önündeki zorluklar hem malzemeler için maliyet, hem de metal bileşenlerle uğraşacak şekilde tasarlanmış bir altyapının dönüştürülmesinin yanı sıra, tedarikçi kabiliyeti ve verimli yüksek hacimli üretime ulaşma maliyetleridir.

İlgili yayın, Otomotiv Pazarlarındaki Plastik Teknolojisi Yol Haritası: Amerikan Kimya Konseyi tarafından yayınlanan Önümüzdeki Yeni Bir Vizyon, bu sınırlamaları kabul etse de, “2020 yılına kadar, otomotiv endüstrisi ve toplumun büyük bir çoğunluğunun plastikleri tercih edilen bir malzeme çözümü olarak tanıdığını tahmin ediyor. otomotiv performansı ve sürdürülebilirlik gerekliliklerini karşılar ve çoğu durumda belirler. ”

Plastik kompozit malzeme takviyeleri olarak çeşitli elyaflar kullanılır ve özelliklerini geliştirmek için kimyasal olarak modifiye edilebilir. Fourier Dönüşümü Kızılötesi Spektroskopisi (FTIR), ürün tasarımı ve üretimi için değerli bir polimer karakterizasyon aracıdır. Fourier Transform İnfrared Spektroskopisi hakkında bazı temel bilgiler edinmek için, FT-IR'ye Giriş'i indirin.

Plastik ve polimer malzemelerinizin şartnamelere ve kalite standartlarına uymasını sağlamak için FTIR ve diğer analitik araçların nasıl kullanılabileceği hakkında çeşitli eğitim kaynakları için Polimerler Topluluğunu ziyaret edin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder