20 Ağustos 2019 Salı

Çelik ile İnşa Etmenin Gizli Faydaları

Yapısal çeliğin şu anda konut dışı Avustralya'daki yüksek artışların yaklaşık% 25'ini oluşturduğunu biliyor muydunuz ve popülaritesi artmaya devam ediyor. Aslında, denizaşırı inşaatlarda, özellikle İngiltere ve ABD'de tercih edilen üründür.

Bir sonraki inşaat projeniz için ahşap, beton ve çelik yapıların artılarını ve eksilerini planlıyorsanız, artı sütununuza ekleyebileceğiniz bazı çelik avantajları.

Yapısal çelik ahşaptan daha hafiftir

Bu şaşırtıcı görünüyor, ancak çelik konstrüksiyon söz konusu olduğunda bu doğru. Açıkçası aynı 2x4'lük odun ve çelik parçasını tartarsanız, çelik, yoğunluğundan dolayı doğal olarak daha ağırlaşacaktır. Bununla birlikte, sağlam bir yapı oluşturmak için neye ihtiyacınız olduğuna baktığınızda, çelik I-profilin tasarımı piyasadaki en hafif yapısal olarak sağlam ahşap kiriş tasarımına kıyasla hafiflik ölçeğinde kazanacaktır.

Daha hafif bir malzemeyle inşa ederek, mimarlar ve tasarımcılar binanın temel ve yapısal destek sistemlerini basitleştirebilir, nakliye ve nakliye maliyetlerini düşürebilir ve bu indirimleri binanın diğer alanlarına fon sağlamak için kullanabilirler.

Projelerde daha hızlı geri dönüş

Herhangi bir bina inşa ederken güvenlik ve uyumluluk büyük bir öncelik olsa da, proje yöneticileri de 10 yıl sürmesini istemiyor.

İnşaatta zaman paradır - özellikle iş gücü maliyetleri söz konusu olduğunda. Çelikle çalışmak, daha az iş gücü gerektirdiğinden işinizi hızlı bir şekilde yapmanıza yardımcı olabilir.

Çelik kirişler ve parçalar önceden tasarlanmış ve bir çelik kesim servis firması ile belirli bir tasarıma göre lazerle kesilmiştir, yani bir kez kesilebilecek, dikilmeye hazır hale getirilmiş, özellikle büyük ölçekli projeler için karbon çeliği fiyatları gibi tamamlama süresini hızlandıran anlamına gelir.

Çelik tedarikçimize göre çelikle inşa etmek, daha az beton dökülmesi ve buna bağlı olarak şantiyelerde daha az kamyon olması, gürültüyü, malzeme israfını ve trafik aksamasını azaltır.

Tasarımcılar ve mimarlar için daha fazla esneklik

Tarihin en muhteşem mimari özelliklerinden bazıları çelikten yapılmıştır. Çelik kullanmak, mimarın hayal gücünü vahşileştirmesine izin vererek, onlara yalnızca esnek bir yapı değil, aynı zamanda akılda kalıcı bir yapı oluşturma becerisi veriyor. Mevcut bir binaya ek ekliyorsanız, çelik ayrıca daha güvenli ve kolay bir uzatma çözümü sunar.

Ömür boyu maliyetleri düşürün
Daha önce de belirtildiği gibi, kısa vadede çelikle inşa ederek faydalanabilirsiniz, ancak bunun ömür boyu tasarrufla da geldiğini biliyor muydunuz?

Çelik geri dönüştürülebilir - Geri dönüştürülemeyen inşaat atıkları ile depolama sorununa katmayı bırakın. Artık malzemeler geri dönüştürülebilir ve hatta projenizi geri dönüştürülmüş çelik plakalarla inşa edebilirsiniz.

Dayanıklılık ve ekonomik seçim - çelik çok az bakım gerektirdiğinden, bina sahipleri için uzun vadede daha iyi bir seçimdir ve 40-50 yıl boyunca bile, bina sahipleri on binlerce dolar tasarruf sağlayabilir.

Çelik üretiminde yenilik - daha fazla talep ile birlikte, çelik fiyatları inşaat için uygun bir çözümdür. Bu tasarruflar daha sonra kiracılara veya tüketicilere aktarılabilir.

Azalan sigorta primleri - Avustralya'nın bildiği yüksek rüzgâr, yangın, su baskını ve sismik faaliyetlere dayanma kabiliyetinin yanı sıra, zararlı böceklere ve çürümelere karşı direnci sayesinde, sigorta şirketleri çelik yapı binaları için daha düşük primler sunabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder