5 Haziran 2018 Salı

Yük­seltilmiş Döşeme Nedir

Yükseltilmiş döşeme nedir : Ofis kablolarının altındaki bir zemini düşünün. Elektrik, veri ve altyapı ile ilgili tüm ekipman, yürüdüğünüz yerde. Bu kablolara veya bu ekipmanlara ulaşmak artık çok kolay. Yükseltilmiş zemin panelini kaldırır ve istediğiniz kabloyu yedeklersiniz. Bu yükseltilmiş tabanın özüdür.

Yükseltilmiş Döşeme Paneli çeşitleri

Başlangıçta, panel yükseltilmiş tabanın panelinde kullanılan tek panel tipiydi. Ancak, su ve kabarma özelliklerine sahip olan suntan ve suntano yanıcılıklarından dolayı beton çekirdek ve kalsiyum sülfat çekirdek paneller üretilmiştir. Bu paneller, A1 sınıfı yanmazlık yapabilen ve Suntan'ın yerini almaya başlayan bir yapı malzemesi sınıfıdır.

Yükseltilmiş Döşeme Taşıyıcı Ayakları

Yükseltilmiş Döşeme 2 ayrı bölümden oluşmaktadır. Bu panelleri taşıyan panel ve zemin sistemi denir. Bu Yükseltilmiş Döşeme Ayak Sistemi de yüke göre sınıflara ayrılmıştır. En basit ayak sistemi, bir metal boruya bağlı iki adet kare veya yuvarlak iki metal taşıyıcıdan oluşur. Basit ayak sistemi sadece ofiste kullanılan insan ağırlığı ve hafif masa ve dolapları taşır. Betodeck Takviyeli Ayak Sistemi, kutu profili ve ayarlanabilir taşıyıcı yerine metal profil kullanır. Bu sayede çok daha büyük yükler daha güvenli ve depreme dayanıklı olarak taşınabilir.

Yükseltilmiş Döşeme Kurulumu nasıl yapılır

Basit Ayak Sistemi ayrıca Ayaklar yerine yapıştırılmış ve hizalanmıştır. Daha sonra yükseklikler ayarlanır ve aynı seviyeye ulaştıktan sonra, yükseltilmiş döşeme panelleri üstüne yerleştirilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder