3 Mayıs 2018 Perşembe

Asma tavan ofis modelleri


Ofis tipi alanlardaki asma tavan modellerine dikkat edilmesi ve uygulamaların önceden tasarlanması gerekmektedir. Asma tavan ofis modelleri etkili ve doğru bir alanda kullanılacak tasarımlar, keyifli ve dinlendirici alanların oluşturulmasına olanak tanır. Ofis asma tavan modelleri kapsamında uygulanacak tasarımların yetenekli ellerden çıkması çok önemlidir. Çalışanlar ve ofis alanları rahat olduğu sürece çalışanlar mutludur. Rahat, ferahlatıcı, şık ve modern bir görünüm çalışma alanında önemli bir unsurdur. Ofis asma tavan modelleri doğru seçildiği sürece, çalışma performansının maksimize edildiğini görebilirsiniz. Çalışan insanların performansını artırmak ve olağan alanların daha geniş olmasını sağlamak için her ayrıntıya dikkat edilmelidir. Açık renkli alanlar yaratmak ve renklerin inceliklerine dikkat ederek hareket etmek özellikle önemlidir. Bazı renkler, iş performansının olumsuz etkilenmesini sağlar. Bu nedenle, renk seçiminde dikkatli olunmalıdır.

Ofis alanlarındaki uygulamalar sadece çalışan insanlar için yapılmamaktadır. Toplantı salonlarında, yemek salonlarında ve diğer alanlarda kullanılabilir. Ofis asma tavanları alçı levha veya diğer malzemelerle aydınlatmak açısından desteklenmelidir. Aydınlatma, yıpranmayacak şekilde tasarlanmalıdır. Metal asma tavan tipleri; Farklı amaçlar için kullanılacak metal modeller de fonksiyonel aksesuarlar olarak kullanılmaktadır. Ofis iç mekanlarına ve iç mekanlara uygulanabilen bu modeller estetik bir yapıya sahiptir. Dayanıklı modeller, nem tutma yanı sıra ısı ve ses yalıtımı var. Ofis asma tavan modellerinde bulunan metal tasarımlar, beklentileri karşılayacak modellerle serbest alanların oluşturulmasını sağlar. En çok tercih edilen metal asma tavan modelleri, en çok kullanılan alüminyum asma panel tavanlar, metal asma kaset tavan modelleridir.

Ahşap asma tavan modelleri; Dekoratif görseller açısından ofis tarzı alanlar sıklıkla tercih edilir. Bu uygulamalarda MDF, doğal ahşap, katı, laminat ve MDF paneller uygulanabilir. Ofis asma tavan modellerinde kullanılan ahşap tiplerinde en çok tercih edilen lineer sistem, gril sistemi, panel sistemi ve açık hücre sistemi tercih edilmektedir. Lineer sistem özellikle çalışanların çalıştığı alanlarda kullanılır. Daha estetik özelliklere sahipler. Izgara sistemi genellikle ofis alanlarında sesi önlemek için kullanılır. Panel asma tavan modellerinde emici ve ses yansıtıcı özelliklere sahip olduğundan kullanılır. Açık hücreli stil sistemleri ofislerde ve çay odalarında kullanılmaktadır.

Ofis asma tavan modellerinde akustik sistemler ses dalgalarını emer ve problemleri önler. Gerçekleştirilecek uygulamaların çalışma prensibi, ses dalgalarında mevcut olan enerjinin şeklini değiştirmektir. Tavanın vuracağı sesin enerjisi, yüzeyin yumuşak ve pürüzlü yüzeyi nedeniyle ısı enerjisine dönüşür. Yankı gücü de şiddetli sesin kaybıyla tamamen kaybedilebilir. Ofis asma tavan modellerinde akustik sistemler, delikli ve gözenekli yapılarla da bilinmektedir. Elastik bir yüzeye sahiptir. Bu yüzeye hareket eden ses enerjisinin belirli bir bölümünü hareket enerjisine dönüştürür. Özellikle ofislerde tuvalet veya işçi banyo alanlarında sıklıkla kullanılır. Genel olarak, tavan yününden önce akustik özelliklerde cam yünü yalıtım uygulanmalıdır. Bu ses enerjisini dönüştürmeyi kolaylaştırır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder