9 Kasım 2017 Perşembe

TEKNOBOND 500

Epoksi Reçine Esaslı, Solventsiz, Self Levelling Kaplama
Ürün Tanımı: 
TEKNOBOND 500, iki bileşenli, epoksi reçine esaslı, kendiliğinden yayılan self levelling endüstriyel zemin kaplama malzemeleri.                    
Kullanım alanları

Depolama ve kurulum alanları
Ağır yüklere maruz kalan beton ve çimento harcı yüzeyleri için bakım atölyeleri, garajlar ve yükleme rampaları vb.
Çok katlı yeraltı otoparkları,
Bakım hangarları, içecek ve gıda endüstrisindeki ıslak alanlar için kumla körleştirilmiş sistemler tavsiye edilir.


Özellikleri ve avantajları

Yüksek doldurma oranı
İyi kimyasal ve mekanik mukavemet
Uygulaması kolay, solvent gerektirmez
ekonomik
Sıvı geçirimsiz
Parlak bitirmek
Kaymaz yüzey mevcut


Uygulama talimatları:

Yüzey Kalitesi: Uygulama yapılacak yüzey toz, kir, zayıf ve gevrek parçacıklar, çimento bulamaçları, yağ ve gresden arındırılmış ve kuru olmalıdır. Beton alt yüzey temiz, sağlam ve yeterli basınç dayanımına (en az 25 N / mm²) ve en az 1,5 N / mm²'lik çekme dayanımına (çekmeli) sahip olmalıdır.

Yüzey Hazırlığı: Uygulama yapılacak yüzey, maksimum yapışma direncini sağlamak için uygun yöntemler kullanılarak temizlenmelidir.

Karıştırma: B bileşenini A bileşenine ekledikten sonra, düşük hızlı elektrikli karıştırıcı ile (400 d / dak'ya kadar) homojen bir renk elde edilene kadar 2-3 dakika karıştırın.

Uygulama Notları, Kısıtlamalar:


  1. Sürekli, gözeneksiz bir zeminin, TEKNOBOND 500'ün yüzeyini kapladığından emin olun. Gerekirse, iki kat TEKNOBOND 300 astarı uygulayın. TEKNOBOND 500 çentikli mala ile uygulanır.

Malzemenin sertleşmesini bitirmek için izin verilen minimum sıcaklığın altında kullanmayın. Düşük sıcaklıklar sertleşmeyi yavaşlatır ve yüksek sıcaklıklar sertleşmeyi hızlandırır. Kap ömrü ayrıca sıcaklığa bağlı olarak değişecektir.
Ürün cildi tahriş edebilir. Koruyucu eldiven veya gözlük kullanın. Koruyucu krem, çalışmaya başlamadan önce ellere uygulanabilir. Göz ile temasında derhal gözlerinizi ılık suyla yıkayınız ve tıbbi yardım alınız.
Eğer ürün 0 ° C'den daha uzun kalırsa kristalleşme gözlemlenebilir. Eğer ürün oda sıcaklığına getirilir ve kristaller çözülürse, herhangi bir problem olmadan kullanılabilir.
Ürüne doğrudan güneş ışığı (UV) renk kaybına bağlı olarak, sararma olabilir.
Uygulama yapıldıktan sonra, doğrudan güneş ışığı, güçlü rüzgar, yüksek hava sıcaklığı (+ 35 ° C'nin üstü) yağmur ve don gibi olumsuz hava koşullarına karşı korunmalıdır. Reaksiyon bittikten ve uygulamadan kısa bir süre sonra kürleme tamamlandıktan sonra, deri ile temas eden bölgeler su ve deterjan ile temizlenmelidir.
Uygulamadan hemen sonra, ekipman sertleşmeden önce TEKNOTINER ile temizlenmelidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder