9 Kasım 2017 Perşembe

Epoksi zemin kaplama nasıl yapılır

Epoksi kaplamalar bugün çok popüler. Bu kadar popüler olmasının nedeni, birçok avantajı olmasıdır. Epoksi boyaların temizlenmesi çok kolaydır. Hijyen de çok iyi. Bu boyalar antibakteriyel özellikler sergiler. Bu nedenle yüzeydeki bakteriler uyuyamaz. Epoksi boyalar kimyasal ve fiziksel etkileşimlere karşı oldukça dirençlidir. Bu nedenle özellikle bu alanlarda tercih edilmektedir. Korozyona karşı direnç de çok yüksektir. Metal yüzeylerde zamanla korozyon görülür. Bu nedenle, aşındırıcı ortamlarda çalışacak metallerin yüzeyinde epoksi boyalar kullanılmaktadır. Epoksi zemin kaplama nasıl yapılır sorusunun cevabı oldukça basittir.
Epoksi boya uygulamasının nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, öncelikle epoksi boya uygulama yüzeyi iyice temizlenir. Yüzeydeki kir tozları yağ paslanmamalıdır. Yüzeyde çıkıntılar varsa, bu çıkıntılarda temizlenmelidir. Yüzey tamamen pürüzsüz. Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra yüzeye epoksi boya astarı uygulanır ve ara tabaka malzemesi uygulanır. Daha sonra epoksi boyalar çelik mala ile uygulanır. Bu işlemlerden sonra, desenin yüzeye verilmesi isteniyorsa, bu desenler verilir ve yüzey kurumaya bırakılır.

Epoksi boya uygulamasının nasıl yapıldığı oldukça meraklıdır. Epoksi boya uygulaması birçok uygulamadan daha kolay ve zahmetsizdir. Diğer uygulamalara göre, birçok üstün özellik nedeniyle bugün tercih edilmektedir. Epoksi boya uygulamasının uzmanlar tarafından yapılması önemlidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder