9 Kasım 2017 Perşembe

Ahşap zemin döşeme

Bahçeye başlamadan önce, evinizin dış mekan alanlarına uygulayabileceğiniz tasarım örneklerini görmek istiyorsanız bu makaleye göz atmayı unutmayın. Dış mekan döşeme ve teras ve veranda alanlarının tasarımında uzmanlaşmış bir şirketten 10 farklı dış mekan düzenlemesi derledik. Bu güzel tasarımlar, evinizi yaz için hazırlamanıza yardımcı olabilir.

Dış mekan düzenlemelerinde kullanılacak mobilya ve döşeme malzemeleri, iç mekanlardan farklı özelliklere sahip olmalıdır. Bu nedenle tasarım sırasında kullanılacak malzemeler seçerken ve ahşap zemin kaplama fiyatları uygulaması sırasında bir uzmana danışmak faydalı olacaktır.Son yıllarda dış mekan döşemelerinde en çok tercih edilen malzemelerden biri ahşap ve polimer alaşımlı zemin plakalarıdır. Malzemenin ahşap ve polimer alaşımından yapılması, daha dayanıklı ve daha ekonomik olmasını sağlar. Dış mekanlara uygulanması son derece kolay olan bu materyal, veranda, teras ve bahçe gibi alanları güzelleştirmek için kullanılabilir.

Evinizin dış mekanında peyzaj düzenlerken bazı bölümlerde bir geçit ve teras oluşturmak istiyorsanız, bu ahşap döşemeyi de seçebilirsiniz. Doğal bir görünüme sahip bu katlar bahçeler, balkonlar, teraslar ve teraslar gibi alanlarda şık ve temiz mekanlar yaratır.

Bahçenin dış cephesindeki ilk göze çarpan unsurlar ve müstakil evler çatı ve penceredir. Duvarlar duvar ve duvar karoları olarak kullanıldığında da dikkat çekeceklerdir. Bu görüntüye en iyi uyan zemin kaplama tabii ki doğal havasıyla öne çıkan ahşap zemin olacaktır.

Verandanın bazı bölümlerini evin dış kısmı ile birleştirmek isterseniz, bu karoları dikey yüzeylere uygulayabilirsiniz. Bu evde, örneğin, veranda katlarında kullanılan döşeme cephenin bazı kısımlarında kullanılmıştır. Şık ve modern bir görünüm yaratan bu kombinasyon, evdeki her modele uygulanabilir.

Odun ile birlikte polimer malzemelerini de içeren dış mekan zeminleri, hava koşullarına dayanıklı olacak şekilde özel olarak üretilmektedir. Yapılarında antifouling ajanları vardır ve neme karşı dayanıklıdırlar, son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdürler.

Dış mekanda kullanılacak en önemli özellik hava koşullarına dayanıklılık olacaktır. Yağmur, nem, darbe, güneş vb. Gibi sık görülen etkiler göz önünde bulundurulduğunda, döşemede kullanılan malzemenin önemi daha iyi anlaşılacaktır. Üreticiler de buna göre önlemler alarak üretiyorlar.

Peyzaj tasarımınızı yaparken bahçenin bir köşesine farklı bir uygulama yapabilirsiniz. Ağaçların altındaki ahşap zeminleri kaplayarak mükemmel bir dinlenme alanı yapabilirsiniz. Ayrıca sadece yerde değil, cüce duvarlarda da kullanabilirsiniz. Bir barbekü alanı inşa etmeyi planlıyorsanız, bu katlardan hem zeminde hem de barbekü masasında yararlanabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder