18 Ağustos 2017 Cuma

PVC Kaplama Konstrüksiyonu

Dış

Siding deniz kenarı baskı tekniği kullanılarak yapılır. Dış cephelerde kullanılacak karkas alt malzemelerinin hava şartlarından etkilenmemesi ve paslanmaz ve metal içeriğinden korunması için özen gösterilmelidir. Uygulamada, dışta kullanılan kaplama malzemesi siding olarak adlandırılır. Siding, imalat ve imalat yapan firmaların adıyla pazardaki yerini aldı. Kaplamanın yapılacağı yerde güvenli ve güvenli bir şekilde çalışılabilen iskelenin montajından sonra, zemin ölçüsünün yüksekliği belirlenmekte ve uygulama aşağıdan başlamaktadır. Alt karkas malzemesi, kullanılacak olan yalıtım malzemelerine göre duvar yüzeyine alttan üst tarafa 50 cm'lik bir kalınlıkla bağlanır. Yalıtım malzemesi ızgara arasında monte edildikten sonra, PVC kaplama malzemesi alttan yukarıya doğru yatay yönde sabitlenir ve zımba, baş tırnak veya vida ile sabitlenir. Pencere diğer boşluklarla kapatılmış ve saçaklar kapalı ve çerçeve profilleri kapalı. Açık alanlara suyun girmesini önlemek için silikon kaplama işlemi kuru ve temiz bir şekilde tamamlanır.

İç

Duvar ve zemin kaplamaları, binanın iç kısmında PVC esaslı malzemelerle yapılabilir. Panel yüzeyleri duvar yüzeylerinde kullanılır ve katlarda rulo plakalar kullanılır. Duvar ve tavan yüzeyleri için avantajları nedeniyle, PVC esaslı paneller kaplama malzemesi olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Piyasada düz ve farklı desenler vardır.

Zeminlerde rulo halinde bulunan PVC kaplama malzemeleri, yapı kimyasalları ile pürüzsüz bir yüzeyde yapıştırılarak kullanılır. PVC zemin kaplamaları:

Homojen PVC zemin kaplama malzemeleri: public Halka açık yerlerde homojen PVC zemin kaplama malzemeleri special Özel yerler için iletken homojen PVC döşeme malzemeleri

Heterojen PVC zemin kaplama malzemeleri: compact Kompakt yapıda heterojen PVC zemin kaplama malzemeleri a Akustik yapıdaki heterojen PVC döşeme malzemeleri ana gruplara ayrılabilir.

Tavan

PVC paneller banyo ve teras gibi ıslak alanlarda tavan kaplaması olarak kullanılır. Paslanmaz, galvanizli U, C, T, L özel profil ve aparat alt karkas olarak kullanılır.

yalıtım

Özellikle dış PVC kaplamalarda yalıtım gereklidir. İzolasyon, PVC kaplamaların alt karkası arasında poliüretan köpük ve cam elyaf kullanılarak yapılır. Döşeme camı yün tipi malzemeler zamanla aşağı doğru istiflenir ve kaplama malzemesinin şeklinin bozulmasına neden olur. Bu nedenle, yalıtım malzemelerinin duvarlara tutturulması gereklidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder