18 Ağustos 2017 Cuma

PVC Kaplama Elemanları

Alt karkas, yüzey kaplama malzemesi ve köşe tornalama ve uç kapatma malzemeleri taşıyan PVC oyma malzemeleri PVC kaplama elemanları olarak kabul edilir.

PVC kaplama elemanları uygulama sırasına göre verilir.

Duvara bağlanarak pvc zemin kaplama fiyatları elemanlarının 2 ve 3, 2 x 3 cm ve 2 x 3 cm ahşap malzemeler. Ahşap ek olarak, özel olarak üretilen metal ve plastik malzemelerde kullanılır. Yalıtım malzemesinin duvarındaki izdüşüm nedeniyle panel yüzey düzgünlüğünün bozulmasını önlemek için, karkas şeridin kalınlığı yalıtım malzemesinin kalınlığından 3-4 mm daha kalın olmalıdır.

İzolasyon Malzemeleri

Yalıtım üretiminde kullanılan poliüretan köpük çeşitleri ve cam elyaf PVC yalıtım malzemeleri.

PVC Lambri

Farklı renklerde üretilen panel profilleri estetik bir görünüm sağlar. Lambri profillerin üç farklı sonu vardır; 100 mm özel form, 125 mm ve 200 mm ölçüler üretilmektedir. Su ve nemsiz yapı, kolay temizlenebilir ve kolay kurulabilir, PVC paneller profillerin avantajlarını sağlar. Ahşabın nostaljik sıcaklığını mekanlarda tutabilmek için lamine kaplı paneller farklı renk ve desenlerde kullanılır.

Köşe Dönüş Profilleri

Kaplama alanında iç ve dışbükey dönüşlerin kolay ve pürüzsüz geçişini sağlar. Köşe paneller uygun ebatlara kesilir ve panel panoları döşenmeden yerine yerleştirilir. Köşelerde, paneller köşe profillerinde ”U” kanallarının içine yerleştirilir ve paneller kurulur. Genel olarak, beyaz renkte, ahşap desenli PVC kaplı olarak üretilmektedir.

Kenar Profilleri

Panel bitimindeki açıklıkları kapatarak çirkin görüntüyü ortadan kaldırmak için üretilmiş profillerdir. Kenar U olanağı ve görüntü L kenar bölüm profilleri çerçevenin pürüzsüz bir kenar ile alınmasını sağlar. İr U te profilleri panelsiz olarak monte edilir ve paneller kurulduktan sonra hasta L ”profilleri yerine takılır. Genel olarak, beyaz renkte, ahşap desenli PVC kaplı olarak üretilmektedir.

Pervaz ve Süpürgelikler

Pervazlar, açıklıkları kapatmak ve düzgün ve fonksiyonel bir son kat sağlamak için panellerin üst ve yan uç noktalarında üretilen profillerdir. Taç kalıbı ve panelin üst paneli, daha zengin bir görüntü sağlamak için bir taç şeklinde üretilir. Panel yapılmadan önce zemine paralel ve uygun yükseklikte monte edilir. Genel olarak, beyaz renkte, ahşap desenli PVC kaplı olarak üretilmektedir.

Pencere ve kapı boşluğu astarı, panelleme sonrası kapı ve pencere boşluklarındaki panelleme yüzeyi ve doğrama kutusu arasındaki boşluğu kapatmak için bir kap L perv kısmı ile üretilir. Panelin yüzeyine monte edilir. Genel olarak, beyaz renkte, ahşap desenli PVC kaplı olarak üretilmektedir.

Panelin alt ucu, 7-10 cm genişliğinde bir süpürgelik ile yapılır. Süpürgelikler genellikle panel döşendikten sonra panellere tutturulur. Süpürgelikler, panelin korunması için beyaz ve ahşap desende üretilir.

Tutturma Aletleri ve Malzemeleri PVC kaplama elemanları, tel zımba telleri, başlı teller veya vidalar ile karkaslara bağlanır. Zımba, çivi ve vida boyutları, zımbalanacak elemanın kalınlığına göre değişir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder