18 Ağustos 2017 Cuma

Kaplama Yapılacak Yüzeyi Hazırlama

Yüzeyin yüzeyinde PVC kaplama yapılacak, kaplama yüzeyindeki hasarın modifiye edilmesine izin vermeyecek, PVC kaplama olmadan kaplama alanındaki mevcut hasarı giderebilecek ve sonraki kusurlar önlenmelidir. Aksi halde, hatayı ortadan kaldırmak için PVC kaplamanın çıkarılması gerekir. PVC kaplama yapıldıktan sonra, PVC kaplamanın kaldırılmasını gerektiren yenileme çalışmaları, bu işlem PVC kaplama elemanlarının bozulmasına yol açar. PVC kaplama elemanlarının bir kısmı veya tamamı basit bir tadilattan sonra kullanılamaz. Bu hem zaman hem de ekonomik kayıplara neden olur. Hasar tespiti, PVC ile kaplanacak alan incelenerek yapılmalı ve görünür hasarlar haricinde duvarda su sızıntısına bağlı herhangi bir hasar varsa, neden araştırılmalı ve çözülmelidir. PVC kaplama, gölgeleri örten bir kapak olarak algılanmamalıdır. PVC zemin kaplama mekânlarda izolasyon ve estetik açıdan bir sıcaklık sağlaması dışında yapı elemanı olan duvarı da korumaktadır. 

PVC kaplama

PVC levhalar, binaların iç veya dış yüzeylerine yalıtım ve estetik bir görünüm sağlamak için kullanılır.

İç ve dış kaplama olarak PVC kaplama genellikle iki ana bölümde incelenir. İki ana bölümün incelenmesinin temel nedeni, iç ve dış alanlardaki malzemelerin maruz kaldığı aşındırıcı etkilerdir. İç ve dış mekanlarda kullanılacak PVC malzemeler şekil ve dayanıklılık açısından farklılık gösterir. İç mekanlardaki PVC kaplamalar tavan, duvar ve zemin kaplamaları olarak üç grupta incelenir. İç kaplama malzemeleri, kullanılacak yere göre farklı şekillerde ve mukavemette üretilmektedir. Bu özel üretimdeki ana faktör, farklı aşınma ve darbe etkileridir.

Özellikleri PVC kaplamaların özellikleri şöyledir: İnsanlar zararlı etkilere ve çevre şartlarından kaynaklanan aşınmaya karşı dayanıklıdır. Maz Oldukça hijyenik, hiçbir bakteri yok. Tir Zengin renk ve model seçimi. Tir Uygulama kolay ve hızlıdır, temizlik pratik ve ekonomiktir. Kullanılabilir Çevre dostu, yeniden kullanılabilir ve yeni zemin kaplamalarının üretiminde kullanılabilir. Z Hafif ve uzun süreli bakım gerektirmez.

PVC kaplama alanı, aşağıda verilen süreçlere göre hazırlanır.

Yüzey algılama

Aşağıda, dış duvarın PVC ile kaplanacağı mutfağı göreceksiniz. Duvar yüzeyini incelediğimizde, sağdaki duvarın zeminden çizdiği nemin önünde, sol tarafta ise mutfak atıksu tahliyesinde bulunan sıvada dökülmeler olduğu görülür. boru kırılır ve boruyu kontrol etmek için bırakılır ve duvara zarar gelmez. Yenilemeye ek olarak, pencerenin önünde, radyatör radyatörü ve duvar yüzey boruları, elektrik tesisat bağlantı kutuları ve soketleri, pencere boşluğu ve pencere eşiği göz önüne alınması gereken unsurlardır.

Temizlik

PVC kaplama arkasındaki duvarın yüzeyindeki boya ve benzeri atıkların dökülmesi ve herhangi bir sorun çıkmaması için gereksiz çıkıntılar (tırnak, vida, aksesuar, pervaz, süpürgelik vb.) Çıkartılmalı ve sıyrılmalıdır. Yüzey nem veya neme karşı yalıtılmalı ve boyasız yüzeyler kireç veya plastik boya ile boyanmalıdır.

Sıva Modifikasyonu

PVC kaplama alanında yapılması gereken dezavantajlar, yukarıda açıklanan nedenlerden dolayı ortadan kaldırılmalıdır. İncelediğimiz kaplama alanında su sızması ve sönümlenmesi nedeniyle, sıvanın kırıldığı, su borusunun açığa çıkarıldığı ve tadilatın sonunda suyun zarar görmediği tespit edilmiştir.

Kot

PVC kaplamada yükseklik alma ve kaplama yüzeyinin doğrusal ve yatay doğrusallığını sağlama işlemidir. PVC kaplamanın düzgünlüğünü sağlamak için, kaplamanın alt karkas kalınlıkları, duvar kaplamasındaki kusurlar ve PVC kaplama alanındaki çıkıntılar dikkate alınarak belirlenir. Karkasın kalınlığı en az projeksiyonun yüksekliği kadar düşük olmalıdır. Bu ölçüm, maliyet nedeniyle 5 cm'yi geçmez. Duvar sıva ile yapılmak yerine kod alma işlemi, bazı yerlerde ahşap karkas yerine karkas kalınlığı altında beslenir (bazı yerlerde en az 1.3 cm) kot dengesine sağlanır.

PVC kaplama ısıtma borusu üzerinden geçeceğinden, ısıtma borusunun en çıkıntılı kısmının 3,5 cm ve karkas kalınlığının 3,5 cm olduğu saptanmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder