11 Aralık 2016 Pazar

Pencere Temizlik İşlemleri

Perdelik ve Perdeler Eski anahtarlar iyi perdelik ağırlıkları oluşturur. Örtü altı kenar katlarını yerinde korumak için tel lehim veya plastik kaplı tel yerleştirin. Örgüleri asdıktan sonra telin istenilen şekillere bükülmesini sağlayın. Bir perde çubuğunun bir perde boyunca kaydırılması sırasında bir perde çubuğunun tıkanmasını önlemek için, bir parça alüminyum folyo veya uçlarından bir payanda kaydırın. Döşemelerinizi kapattıktan sonra ortada boşluk mu var? Zeminden itibaren aynı yükseklikte her iki merkez dikişine küçük bir mıknatıs dikerseniz yapmazlar. Perde kravatlarının birbirinin tam karşısında olduğundan emin olmak için, pencere gölgesinin alt kenarını, kurarken kılavuz olarak kullanın. Bir perdeyi yıkamadan önce, biriken tozları gidermek için dışarıda sallayın.

Panjurlar: Venedik jaluzilerini yıkarken pamuklu eldiven giyerseniz, parmaklarınızı kaburgaları ovmak için kullanabilirsiniz; bu herhangi bir fırçadan daha iyi iş çıkarır. Jaluzileri yıkamanın bir başka yolu, onları bir çamaşır soyundan asmak ve onlara bir hortum açmaktır. Ayrıca duş altında yıkayabilirsiniz. Hafif sabun ve su kullanın. Venedik jaluzilerini temizlerken kesintiye uğrarsanız, bir clothespin'i temizlediğiniz son kaburga tutun böylece bıraktığınız yeri bileceksiniz. Temizlendiğinde Venedik kör bantlarının küçülmesini önlemek için kasetler kuruduktan sonra jaluzileri yeniden askıya alın. Sıvı beyaz ayakkabı cilası uygulayarak sarılı kör bahar bantlarını tekrar beyaza döndürün. Yeni bir Venedik kör kablosu takmak için, yeni bir kör kablosunu takın veya yenisinin ucunu eski kordona dikin. Yavaşça eski kabloyu dışarı çekin ve yenisini de aynı yere çekeceksiniz. Onları sorunsuz çalışmasını sağlamak için silikon yağlayıcı ile püskürtmeli jaluzili kasnaklar.

Gölgeler: Spotları pencere tonlarından kaldırmak için duvar kağıdı temizleyicisi veya sanat silikonu silgi kullanın. Temizlenemeyen bir pencere gölgesinin temizlenmesi gerekiyorsa, mısır ununa veya ununa batırılmış kaba bir pazen bezi ile ovun. Çok fazla gerginlik olan bir pencere gölgesi, braketinden çıkarılabilir ve değiştirildikten sonra daha gergin hale getirmek için elle 2 veya 3 devirle açılabilir. Düzgün kaldırılamayacak bir gölge daha fazla gerginliğe ihtiyaç duyar. Çıkarın, 2 veya 3 devir alın ve yeniden takın. Pencere gölge mekanizması üzerinde yağ yerine silikon bir sprey kullanın. (Yağ, ahşap merdaneye emdirir ve gölgenizi mahveder.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder