10 Aralık 2016 Cumartesi

Mutfak Ekipman ve Malzemeleri

Yiyecek işlemcisinde maydanozu başarılı bir şekilde kesmek için, yaprakları çok kuru bir şekilde bir salata eğirmecide dolaştırarak veya hafif bir havlu ile hafifçe vurarak uygulayın. Bir tatlı tarifinde kullanılan narenciye özü, tariften elde edilen şekerin birçoğuyla birlikte iş kapına yerleştirilirse, bir çelik bıçaklı bir gıda işlemcisinde doğranabilir. Gıda işlemcisinde İsviçre veya mozzarella gibi yumuşak peynirleri dilimlemek için, dilimleri kesmeden önce peynirleri yaklaşık 10-15 dakika boyunca dondurucuya yerleştirin. Peynirin sertliği makinede daha az gerginlikle daha eşit dilimler yaratır. Parmesan veya Romano gibi sert peynirleri yiyecek işlemcisinde öğütürken, işlenmeden önce peynirin birkaç saat boyunca oda sıcaklığında oturduğundan emin olun. Daha sonra peyniri küçük küplere kesin ve makine çalışırken besleme borusundan geçirin. Dilim biftek, domuz bonfile veya kemiksiz tavuk göğsü dilim işlemcinizde dilimlemek için Dilimlemeden önce eti kısmen dondurun. Et ince dilimlere eşit olarak kesilecek. Eğer tuzsuz tereyağı mevcut değilse, çelik bıçakla donatılmış bir gıda işlemcisinde kendi taze tereyağını yapabilirsiniz. Tereyağı oluşuncaya kadar biraz krema işleyin (yaklaşık 5 dakika) 'Suyu boşaltın ve tereyagini havluyla iyice kurutun. Bir pint ağır krema yaklaşık 7 gram tereyağı üretecektir. Neredeyse herhangi bir reçete gıda işlemcisine adapte edilebilir. Önce kuru malzemelerle ilgili tüm tarif talimatlarını uygulayın ve sonra sadece bir kağıt havluyla kâseyi silin. En son ıslak malzemeleri işleyin. Dayanıklı ve bakır, döküm alüminyum, ağır haddelenmiş çelik veya dökme demir gibi iyi bir ısı iletkeninden yapılmış pişirme tavalarını seçin. Özel olarak işlenmiş alüminyum kaplar ve porselen kaplı dökme demir tencere, asit veya krem ​​gıdalara tepki vermez. En iyi kalitede karbon çeliği veya kombine karbon ve paslanmaz çelik bıçaklar iyi pişirme için gereklidir. Her kullanımdan önce bıçak kenarları bir çelik veya seramik bileme üzerinde bilenmelidir. Bıçaklar, kullanıma bağlı olarak, her 4-6 ayda bir profesyonelce toplanmalıdır.

Elektrik sobasında bir wok ile pişirirken, halkayı dar açıklık alt kısımda olacak şekilde konumlandırın. Bu, wok'u başarılı bir kızartma için gerekli yüksek sıcaklığa daha yakın hale getirecektir. En iyi pasta çantası plastik astarlıdır. Tuval, çantayı kavramayı kolaylaştırır ve plastik astar temizlemeyi kolaylaştırır. Pik döküm kaplarında pişirirseniz, yiyecekler tencere içerisindeki demirleri emdiği için daha fazla demir tüketirsiniz. Örneğin, birkaç saat kaynatılmış güveç, bir alüminyum tencereye kaynatılmış güveçten en az 25 kat daha fazla demir içeriyor. Bir içki camı sıkıca başka birinin iç içe geçmişse, onları zorla parçalamaya çalışmayın. Her ikisini de kırabilirsin. Daha ziyade, üst camı soğuk suyla doldurun ve alttaki suyu sıcak suya batırın. Üst cam biraz daralacak ve alttaki kısım genişleyecek, böylece kolayca parçalanacaklar. Ekşi kokulu atık bertaraf edicisini tatlandırmak için portakal, greyfurt veya limon kabukları verin. Boraks veya kabartma tozu çorba kaşığı da hile yapar. Bir kalabalık için pişirirken ekstra sayaç alanı oluşturun veya çekilmiş çekmecelerde tepsiler veya çerez sayfaları yerleştirerek bir tatil için pişirin. Bir çift kazanın altına mermer veya kavanozlu bir kap koyarsanız, su sızarsa, onların sarsılması sizi uyaracaktır. Taze buz küplerinin tepsisini çabucak oluşturmak için, doldurduğunuzda 3 veya 4 küpü tepsiye koyun. Zaten dondurulmuş küpler tatlı suyun soğumasına ve donma işleminin hızlandırılmasına yardımcı olur. Buz küpü tepsilerinin dondurucu rafına yapışmasını önlemek için rafı mumlu kağıdı ile hizalayın. Kek kutularını saklamadan önce tamamen kuruduktan emin olmak için, birkaç dakika boyunca sıcak bir fırın içine koyun. Normal büyüklükte bir maça sahip bir pilot ışığı yakarken parmaklarınızın yanmasını önlemek için maçı, erişiminizi uzatabilecek olan mutfak maşaları ile sıkıştırın. Buzdolabınıza plastik bir sargı tutarsanız, işlendiğinde kendine yapışmayacaktır. Eğer giydiğiniz lastik eldivenler çıkmazsa, elinize toz dökmek unuttuysanız, eldivenli ellerinizi soğuk musluk suyunun altında tutun Eldivenler derhal kayabilir.

Yeni bir şişe ketçap akıtmaya başlamak için, içme samanını şişenin altına itin. Saman kaldırdığınızda, ketçap kolayca dökecektir. Gürültünün boğması için kase içine nemli bir bez koyarsanız, elektrikli bir ses yüksek sesli değildir. Sos bir tekne spagetti sosu için iyi bir sunucu yapar. Gıcırtılı bir fırın kapısı, yumuşak bir kurşun kalemin ucunu menteşeler arasında ovmak suretiyle susturulabilir. Tuz parlatıcınızdan tuz dökülürse, deliklerin bir kısmını temiz tırnak cilasıyla takın. Tuzun keklenmesini önlemek için tuzlu çalkalayıcıya birkaç tane pirinc koyun. Eğer bir sürahi ağzının altına tereyağı daberi koyarsanız içerikler, dökmenizden sonra yan taraftan aşağı akmaz. Onlara sıcak sıvılar döktüğünüzde yeni içki gözlüğü bazen çatlamaz. Onları bu şekilde "mevsimine geçirirseniz" yapmayacaklardır: Soğuk suyla doldurulmuş büyük bir tencereye koyun, suyu yavaşça kaynatın ve ardından sıcağı kapatın ve suyu soğumaya bırakın. Bir elektrikli kahve makinesi satın aldığınızda, iç kısımda su işaretli bir kahve makinesi arayın. Dıştaki işaretlerden daha kolay okunurlar. Saksı tutucuları soğuk ve ısıya karşı koruma sağlar, bu nedenle dondurulmuş gıdaları dondurucuda düzenlerken ellerinizi korumak için mutfak eldivenlerinizi takın. Depodan eve giderken, dökülen veya kırılmış olabilecek eşyalar içeren çantaların etrafında kullanılmayan emniyet kemerleri kayışını. Tekliflerinizi bir fırın satışında mı satıyorsunuz? Eğer tarifi eklerseniz daha hızlı hareket edecekler. İnsanlar malzemeleri öğrenmekten hoşlanırlar = ve güzel şeyleri nasil çoğaltır. Kahve kutusunun plastik kapağından bir lavabo veya küvet tıpacısı hazırlayabilirsiniz. Kapağı boşaltma boyunca yatırın ve emme yerinde sıkıca tutun. Bir telefondaki anahtarı mı yoksa hasar görmüş mü yoksa hasar görmüş mü? Kutuyu çevirip sıradan bir açacağı ile açmanız yeterlidir. Dişlerinizi fırçalamak veya lekeleri çıkarmaktan çok diş macunu ile yapabilirsiniz. Ayrıca belki de hafif bir resim ve posterleri mutfak duvarlarına asmak için bir yapıştırıcı olarak çalışır. Resimleri veya posterleri çıkardığınızda, diş macunu nemli bir bezle silin. Onaracak hiçbir çivi deliği olmayacak. Çöp atma bıçaklarını buz küpleri ile tarayarak keskinleştirebilirsiniz. Şişe etiketleri hakkındaki talimatlar sıklıkla küçük, neredeyse okunamayan baskıda olduğu için, bir büyüteç kullanışlı tutmak iyi bir fikirdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder