13 Aralık 2016 Salı

Duvar Kağıtları

Bir odadaki tüm duvar kağıtlarını hazırlamayı planlıyorsanız, başlangıç ​​noktanız olarak en az göze çarpan alanı seçin. Başlangıca geri dönünce desenin mükemmel şekilde uyuşmaması neredeyse kaçınılmazdır. Kağıda gideceğiniz duvarlarda inatçı yağ lekeleri varsa, yağın yeni duvar kağıdına sızmayacak şekilde temiz tırnak cilası veya gomalak ile kapatın. Duvar kağıdını daha kolay asmak için sağ elini kullanan bir kişi soldan sağa ve sol elini kullanan bir kişiyi sağdan sola doğru çalışmalıdır. Tint (Tint) duvar kağıdı, yemek boyası ile hafifçe yapıştırabilir, böylece tam olarak uyguladığınız yeri görebilirsiniz. Kısa boyunlu bir boya rulosu kullanarak duvar kağıdı yapıştırması uygularken zaman kazanın. Yapıştırıcı kurutulduktan sonra duvar kağıdındaki bir kabarcığı ortadan kaldırmak için ustura bıçağını alın ve blisteri ortasından iki kez keserek bir "X" oluşturun. Yarıkın dört ipucunu soyun, altına yapıştırın, bastırın ve dikiş makarasıyla veya bir kaşıkın arkasında pürüzsüzleştirin. Şeritleri çapraz olarak yerleştirilmiş bir tavan duvar kağıdı- daha kısa ve daha yönetilebilirdir. Her şeridi, yapıştırılan alanı yapıştırılan bölgeye göre akordeon katlayın ve birlikte ilerlediğinizde açın, bir elinizle kağıdı tutup diğeriyle tavana düzleştirin. Bir mutfak veya banyo gibi bir çok nemin bulunduğu bir odayı duvar kağıdından sonra kaplamaya karşı koruma sağlamak için tüm dikişleri berrak bir vernikle örtün. Duvar ankrajı veya rafları veya resimleri yeniden konumlandırmayı planladığınız yerler üzerine kağıt koyarken, vidaları veya resim kancaları ile solda bulunan deliklere kürdan yerleştirin. Bu bölümleri kapladığınızda, vidaları veya kancaları yeniden takma noktalarını işaretlemek için kürdan noktalarını kağıttan geçirin. Duvar kağıdını temiz, kuru bir boya rulosu ile düzleştirerek asarken zamanından kazanın. Makarayı uzun bir tutma koluna takarsanız, bir merdivene tırmanmaksızın tavana veya duvar tepelerine ulaşabilirsiniz. Vinil duvar kaplamalardaki kabarcıkları ve kırışıklıkları gidermek için bir silecek kullanın. Taze sıkılmış duvar kağıdındaki bir kabarcığı temizlemek için - hamur hala keskin bir iğne veya iğne ile ıslak olarak püskürtülür. Blisterin kenarlarından patlamaya doğru içeriye doğru bastırıp fazla macunu sıkıştırın. Fazlalıkları nemli bir süngerle silin ve sonra bölmeyi düz bir rulo veya bir kaşıkın arkasında bastırın.

Duvar Kağıdını Onarmak: Yama için duvar kağıdını kaydetmek iyi bir fikirdir. Bir dolap duvarı üzerinde bir veya iki şeye dokunarak "hava alın" ve duvardaki kağıtla aynı hızda solmasını sağlayın. Bunu yaparsanız, halihazırda duvardaki kağıda renk yoğunluğunda ve desende karşılık gelecektir. Yama için duvar kağıdı yıpranması yoksa, yıpranmış alanlarda tasarıma dokunmayı deneyin. Sürtünmeli veya soluk renkleri geri kazandırmak için keçe uçlu kalemleri dikkatlice kullanın. Gevşek bir duvar kağıdı dikişini dikmek için kullanılacak bir dikiş makaranız yoksa dikiş yerini bir kaşık arkasına sürtün. Beyaz tutkal duvar kağıdı yapıştırması yerine kullanılabilir. Hasarlı bir duvar kağıdı bölümünü onarmak için gözyaşı kesmeyin - "yıpranmış" bir parçadan bir yama yapın. Daha az tanımlanmış yırtık kenarlar, zaten duvardaki kağıtla fark edilmeden harmanlanır; yama neredeyse görünmez olacaktır. Not: Üzerine bir yama yerleştirmeden önce hasarlı duvar kağıdını çıkarmayın. Düzeltme ekini doğrudan hasarlı yüzeyin üzerine yapıştırın.

Duvar Kağıdını Çıkarma: Eski duvar kağıdını çıkarmaya hazırlarken, önce bir sıcak suyla bir boya silindiri ile batırın; Işlemi hızlandırmak için suya bir miktar deterjan ekleyin. Kağıt folyo veya vinil kaplamalıysa, su yüzeye çıkacak ve böylece su nüfuz edebilir. Eski bir duvar kağıdı çıkartırken buharlı bir tencereyle tavanını son için saklayın. Duvarlarda çalışırken, aplikatörden yükselen buhar tavan kağıdını gevşetir. Çoğu, kendi ağırlığından çekilmeye başlayacak ve soyulması kolay olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder