11 Aralık 2016 Pazar

Banyo Temizliği

Banyo Fayansları: Kendi seramik fayanslarınızı temizlemek için, 1/4 fincan kabartma tozu, 1/2 süpürge beyaz sirke ve bir fincan ev amonyakını bir kovaya koyun. Kabartma tozu çözülene kadar 1 galon sıcak su ekleyiniz. Kauçuk eldiven giyerek, karışımı fırçalayın fırça veya süngerle uygulayın ve durulayın. Her temizlik için taze bir parti karıştırın. Kendi ağır harç temizliğinizi yapmak için, 3 bardak kabartma tozu koyun bir kapta koyun ve 1 fincan ılık su ekleyin. İçeriği pürüzsüz bir macun haline getirin ve ardından nemli bir sünger veya diş fırçasıyla harç haline getirin ve daha sonra iyice durulayın. Her temizlik için taze bir parti karıştırın. Kırtasiye deposundan daktilo silgisi, banyo karoları arasındaki harç temizliği için mükemmel bir alettir. Banyo duvarlarınızı ışıltı haline getirmek için, seramik karoya 10 dakika sonra araba mumu ve tutkal ile ovun. Çoğu küfü fayanslar arasındaki harçtan diş fırçasıyla veya çamaşır yıkama ağartıcısına daldırılmış tırnak fırçasıyla sürterek kaldırabilirsiniz. (Zımpara tozları ya da çelik yün pedleri kullanmayın ya da döşemeyi çizmeyin.) Temizledikten sonra temiz su ile durulayın. Noktalar kalırsa, lekelenmiş harç beyaz tırnak kalemiyle veya beyaz sıvı ayakkabı cilasıyla kamufle edilebilir. (Fayansları cilalarsanız kurumaya bırakın ve bir bezle silin.)

Tuvalet : Bir çeyrek sodyum bisülfat (sodyum asit sülfat), ıslak bir tuvalet kasesine tek bir ovma ve yıkama için serpilebilir. (Kauçuk eldiven giyin, 15 dakika bekletin ve sonra her zamanki gibi fırçalayın ve yıkayın (Sonuçta ortaya çıkan dumanlar zehirli olacağından klorlu ağartıcı ile kullanmayın) Tuvalet kılıfı altındaki pas lekeleri bazen çamaşır ağartıcısına dönüşür - Ancak ellerinizi plastik veya lastik eldivenlerle koruyun. (Not: Çamaşığı asla tuvalet klozet temizleyicileri ile birleştirmeyin, karışım toksik gazları açığa çıkarabilir.) Gerçekten inatçı lekeleri çok ince çelik yünlerle veya ıslak kuruyan ile ovun Zımpara kağıdı (donanım mağazalarında bulunur) Düz kalmış olan kola bir kere tuvalet kasesine dökülüp bir saat bırakılabilir, meşrubat kasesini temizler Kimyasal klozet klozet temizleyicileri asla küveti veya lavaboyu temizlemek için kullanmamalıdır; Kimyasal bitimi mahveder.

Küvet: Küveti çevreleyen bir halka, naylon ağ topuyla veya pedle temizleyiciler olmadan kaybolabilir. İnatçı bir yüzüğü, tartar ve hidrojen peroksit kremasiyle örtün. Macun kuruduğunda, halkayla birlikte silin. Bir küvet yüzüğü bırakmaktan endişe duymadan banyonun tadını çıkarmak için, banyo suyuna hafifçe sıvı bulaşık deterjanı ekleyin. Bir küvet üzerindeki pas lekelerini gidermek için boraks tozu ve limon suyunun bir macunu ile ovuşturmayı deneyin. Leke devam ediyorsa, kuru temizleme çözeltisi kullanın. Bir topa sarılmış eski bir naylon çorap, lavabo ve küveti temizlemek için çizilmemiş bir fırçalama yastığı haline gelir. Bir kauçuk ya da vinil küvet masasını, banyo havlusu ile yıkayıcıya atarak temizleyin. Havlu bezi matu ovar ve her şey temiz gelir. Duş muhafazaları temiz tutmak için bir iştir fakat şu önerileri izlerseniz daha az sorun olabilirler: Duşunuz bittikten sonra, küvetinizdeyken, duş duvarlarını bir havluyla silinerek küfün tutulmasını sağlayın. Duvarlar iyice temizlenmeye ihtiyaç duyduklarında, buharın kirini gevşetmesi için en sıcaktaki duş suyunu çalıştırın. Ardından, bir sünger paspası kullanarak temizleyin: 1 fincan sirke, 1 fincan açık amonyak ve 1 galon sıcak suda 1/4 kabartma tozu karışımı ile iyice temizleyin. Temizledikten sonra, temiz su ile durulayın. Not: Asla sert aşındırıcı tozlar veya çelik yün pedleri kullanmayın. Duş kafasından maden yatakları almakta güçlük çekiyor musunuz? Kafayı çıkarın, ayırın ve sirkeye batırın. Daha sonra eski bir diş fırçası ile fırça birikintilerini temizleyin. Delikleri bir tel, iğne, kürdan veya buz bastırarak temizleyin. Limon yağı, duş kapıları ve muhafazaları etrafındaki metal çerçevelerin üzerindeki su lekelerini giderir. Eğer beyaz sirke batırılmış bir süngerle haftada bir temizlerseniz, cam duş kapıları tekrar parlayacaktır. Duş perdelerinin yıkandıktan sonra kırışmasını önlemek için çamaşır makinesine iki büyük banyo havlusu ile birlikte 1/2 fincan deterjan ve 1 / z bardak su püskürtme tozu koyun. Durulama döngüsüne bir bardak sirke ekleyin, sonra yıkadıktan hemen sonra perdeleri asın ve hava kurumasına izin verin. Eski bir duş perdesini astar olarak kullanarak yeni bir duş perdesini taze tutun. Yeni perdeyi aynı kancalara asın, ancak eski perdenin önüne asın. Yeni perde gıcırtılı temiz kalırken eski perde su ve sabun pislik dayak alacak. Bir plastik duş perdesini temizlerken, durulama maddesine bir kaç damla mineral yağ ilave ederek yumuşak ve esnek olmasını sağlayın.Su. Perdelerin yumuşaklığını zaman zaman ılık su ve madeni yağ çözeltisiyle silerek tutun.

Aynalar: Banyo aynanızı ışıltı haline getirmek için boraks ve su çözeltisine veya denatüre alkol batırılmış bir bezle parlatın. Ya da kuru yüz dokusu, lif bırakmayan bir bez, kağıt havlu veya eski naylon çoraplarla parlatın. Alkol sürtünmesi bir aynadaki saç spreyi püskürmesini önleyecektir. Saç kurutma makinesinden sıcak havaya püskürterek banyo aynasını hızlıca havalandırın. Sıcak su eklemeden önce küvette bir santim soğuk su koşarsanız banyoda bulunan aynalar buharlanmayacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder